• اتوماسیون خط فرآوری کیک کامل شد
  • حضور موفق صنایع بسته بندی محبوب در نمایشگاه های بین المللی

دستگاه بلانچ

این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

تونل بلانچ      MSS2004      Blanching Machine

نوع کاربری دستگاه بلانچ :

دستگاه بلانچ یا دستگاه آنزیم بر به صورت تونلی بوده و با آب گرم یا بخار کاربری دارد. دستگاه بلانچر، جهت حذف آنزیم پلی فنل اکسیداز (PPO ENZYME) از میوه هاو سبزی ها و جلوگیری از قهوه ا ی شدن آنزیمی در خطوط تولید شوری و ترشی و فرآوری میوه و سبزی کاربرد دارد. دستگاه آنزیم بری در موادی که بافت سفت و محکم دارند با بلانچر آب گرم بهتر است انجام گردد زیرا ضمن کاهش بار آلودگی میکروبی و حذف آنزیم پلی فنل اکسیداز، بافت محصول را نرمتر کرده که برای فرآوری مطلوب است مانند دستگاه بلانچر سیب زمینی یا دستگاه بلانچر کلم و نخود فرنگی  و ذرت. دستگاه آنزیم بر نوعی دستگاه پیش پاستور نیز می باشد. در موادی که بافت محصول حساس و نرم باشد بهتر است از آنزیم بری با بخار استفاده گردد تا آسیبی به بافت محصول نرسد مانند دستگاه آنزیم بر سبزیجات، دستگاه آنزیم بر مارچوبه و نخود سبز. در بلنچر سبزیجات فرآیند پیش پاستور نقش موثری در کاهش کلی فرم ها دارد و در منطقی که آلودگی سبزیجات بالا دارند استفاده از تونل آنزیم بری و پیش پاستور بخار، یکی از راهکارهای موثر در کاهش بار میکروبی است. در دستگاه آنزیم بر با بخار ارزش ماده غذایی بیشتر حفظ می گردد. بعد از دستگاه اسلایسر و کاتر، در اکثر محصولات غذایی برای جلوگیری از قهوه ای شدن نیاز به دستگاه بلانچر می باشد و در مورد خشک کردن اسلایس و برش میوه ها یکسری تیمار ها نیز برای افزایش سرعت آنزیم بری انجام می پذیرد که برای هر محصول متفاوت است برای مثال استفاده از اسید سیتریک یا جوهر لیمو برای بسیاری از تیمارها مانند برش موز کاربری دارد. مدل های آزمایشگاهی و خانگی جهت آنزیم بری مانند استفاده از مایکرو ویو و مواد شییمیایی می باشند که در صنعت و حجم بالا معمولا کاربرد ندارند. از دستگاه بلانچر بخار می توان به عنوان تونل اگزاست نیز در خط تولید خیار شور و ترشی در شیشه جهت حذف فضای head space استفاده نمود. کاربرد دیگر بلنچر بخار استفاده به عنوان لیبل شیرینگ با کاربری بخار می باشد.


مشخصات فنی دستگاه بلانچر :   

وزن 500 کیلوگرم می باشد راندمان مطابق باجدول حذف آنزیم در میوه ها و سبزی های مختلف متفاوت می باشد

رنگ

تمام استیل

برق مصرفی

سه فاز 32 آمپر

سیستم عملکرد

الکترو مکانیک

مصرف برق

5-3 کیلووات

قیمت

بر اساس سفارش

ابعاد دستگاه

طول 6 ،عرض 1 ،ارتفاع 1.5( ابعاد بر حسب متر می باشد)


سایر مشخصات بلانچر تونلی :
1 - دستگاه دارای موتور گیریبکس دور متغییر به همراه اینورتر می باشد و سرعت نوار نقاله و مقدار تزریق بخار قابل تنظیم می باشد .
2 - نحوه عملکرد: تمام اتوماتیک می باشد .
3 - دستگاه بلانچر در دو مدل کارکرد با بخار و یا آب گرم می باشد.
4 - دارای مخزن جمع آوری آب می باشد.
5 - مزیت عملیاتی : کاهش آلودگی میکروبی با اعمال فرایند حرارتی، افزایش کیفیت بافت و رنگ محصول،افزایش بازار پسندی محصول تولید شده و ایجاد اتوماسیون در خط تولید از جمله موارد متعدد مزایای این دستگاه می باشد.

رسانه

تماس با ما

اصفهان - خیابان امام خمینی- میدان استقلال( فلکه دانشگاه صنعتی) - خیابان حکیم فرزانه -کوچه شماره 22- پلاک 4

33850139 031

09131113151

09133058163

8415789354

info@mahboobpacking.com

             

برچسب ها