• اتوماسیون خط فرآوری کیک کامل شد
  • حضور موفق صنایع بسته بندی محبوب در نمایشگاه های بین المللی

خط تولید و بسته بندی ترشی و شوری

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

خط فرآوری و بسته بندی ترشی و شوری     MSS2000     Pickle Production Line

در ابتدای خط فرآوری و بسته بندی انواع شوری و ترشی نیاز به درجه بندی و سورت مواد اولیه می باشد، مانند دستگاه سورتینگ و درجه بندی خیار،دستگاه سورتینگ و درجه بندی زیتون. پس از سورت و درجه بندی ، مواد به نوار بازدید و لکه گیری شوری و ترشی منتقل شده و آنگاه وارد دستگاه شستشوی صیفی جات می شود . در دستگاه شستشوی اتوماتیک، عملیلت ضدعفونی و شستشو و آبگیری انجام می شود. انواع دستگاههای شستشو بسته به نوع کاربرد انتخاب می شود مانند دستگاه شستشوی دوار ،دستگاه شستشوی غوطه وری،دستگاه شستشوی برسی و دستگاه شستشوی روتاری. پس از شستشو و آبگیری بر اساس نیاز، برخی ماشین آلات کاربرد دارند برای مثال دستگاه چرخ گوشت برای ترشی لیته ،دستگاه کاتر برای ترشی هویج یا ترشی مخلوط ،دستگاه اسلایسر برای ترشی میوه جات ،دستگاه سوراخ کن یا دستگاه پانچر خیار که برای خیار های بزرگ به کار می رود و ... که بر اساس نوع کاربرد و تعریف خط تولید، این ماشین آلات و دستگاهها قابل انتخاب هستند. بعد از آن نوبت آنزیم بری و بلانچینگ مواد می شود که توسط دستگاه آنزیم بر با بخار یا آب گرم عملیات بلانچینگ و حذف آنزیم پلی فنل اکسیداز صورت گرفته و به این نحو از قهوه ای شدن آنزیمی که یک فرایند نامطلوب بافتی است جلوگیری خواهد شد. خیار شور و ترشی، آماده بسته بندی در شیشه یا ظروف یکبار مصرف می باشد. 

برای آماده کردن محلول آب نمک و سرکه از مخازن حجم سازی استیل استفاده می شود و معمولا یک تانک استیل از محلول غلیظ به صورت محلول مادر تهیه کرده و در مخازن استیل مرتبط با دستگاههای بسته بندی شوری و ترشی از آن محلول رقیق و مورد نیاز تهیه می گردد. بهتر است مخازن استیل دارای همزن و همچنین پمپ برای سیرکوله با دستگاه بسته بندی باشند تا رقت محلول هنگام بسته بندی شوری و ترشی تغییر نکند.

در بسته بندی خیارشور و ترشی در ظروف یکبار مصرف ،از انواع دستگاههای سیل وکیوم استفاده می شود. سیل وکیوم اتوماتیک و دستگاه سیل نواری (دستگاه تری سیلر)، دارای سیستم مایع ریز می باشد. در صورت استفاده از دستگاه فرم فیل سیل که بیشتر در کارخانجات بکار می رود تمامی مراحل از تولید ظرف یکبار مصرف تا پرکن مایعات و دستگاه سیل و برش با اعمال وکیوم و تزریق گاز همه در دستگاه فرم فیل سیل موجود می باشد و دستگاه فرم فیل سیل یک خط تولید و بسته بندی کامل به شمار می آید . در صورت استفاده از دستگاه سیل وکیوم و یا دستگاه تری سیلر می توان ظروف یکبار مصرف مورد نیاز را به طور جدا گانه با دستگاههای ترموفرمینگ تولید نمود که در صورت تولید کم ،ترموفرمینگ نیمه اتوماتیک (وکیوم صنعتی) و در صورت تولید انبوه ،ترموفرمینگ تمام اتوماتیک مورد نیاز است .

در مورد بسته بندی در ظروف و بطری های شیشه ای باید از دستگاه شستشوی شیشه اتوماتیک استفاده نمود که با دارا بودن مخازن و پمپاژهای مختلف ،شیشه ها را ضدعفونی کرده و به طور مطلوبی می شوید و تا حد امکان خشک می نماید. شیشه ها پس از دستگاه شیشه شوی به دستگاه پرکن مایعات می رود، بر اساس راندمان تولید می توان از انواع دستگاه پرکن مایعات استفاده نمود . در دستگاه پرکن خطی مایعات امکان نصب دستگاه جت پرینتر و تونل شیرینگ لیبل یا شیرینگ استرچ وجود دارد.

درب شیشه خیارشور و ترشی را روی بطری قرارداده و نمی بندیم تا پس از عبور از دستگاه اگزاست (تونل اگزاست) که هوای مابین درب و سطح محصول با بخار جایگزین شده است ،آنگاه درب را محکم می بندیم و نوبت پاستوریزه کردن شوری و ترشی است که یا در سبد دستگاه اتوکلاو گذاشته و به صورت غیر پیوسته پاستور می کنیم و یا با عبور از دستگاه پاستوریزاتور تونلی ،عملیات پاستور شوری و ترشی تکمیل می گردد. در پایان به مرحله کارتن کردن محصول و شیرینگ نمودن آن می رسیم در صورت استفاده از دستگاههای اتوماتیک بهتر است از دستگاه شیرینگ پک تونلی تمام اتوماتیک استفاده نماییم و در صورت استفاده از سیستم غیر پیوسته، از انواع دستگاه شیرینگ پک نیمه اتوماتیک استفاده می نماییم.

جهت مشاهده خط خیار شور در شیشه کلیک نمایید.

جهت مشاهده خط خیار شور در ظروف یکبار مصرف کلیک نمایید.

جهت مشاهده خط ترشی در شیشه کلیک نمایید.

جهت مشاهده خط ترشی در ظروف یکبار مصرف کلیک نمایید.

 

رسانه

محتوای بیشتر در این بخش: خط تولید و بسته بندی خیار شور در شیشه »

تماس با ما

اصفهان - خیابان امام خمینی- میدان استقلال( فلکه دانشگاه صنعتی) - خیابان حکیم فرزانه -کوچه شماره 22- پلاک 4

33850139 031

09131113151

09133058163

8415789354

info@mahboobpacking.com

             

برچسب ها